בטיחות בדרכים

בטיחות בדרכים

אוסטרליה כמו באוסטרליה, חלק גדול מחווית הטיול זה הנסיעה ברכב…
קילומטרים על קילומטרים (או יותר נכון- מאות ואלפי קילומטרים על מאות ואלפי קילומטרים).
הכל יפה, קנגרואים בצידי הדרך, שקיעה מהפנטת ומוזיקה טובה ברקע….
אז זהו- שלפעמים צריכים להתעורר מהחלום, רק לרגע..לרגע קטן- ולזכור שאתם בכביש, על ההגה..עם עוד רכבים (שכנראה גם הם מהופנטים מהקנגרואים, מהשקיעה והמוזיקה).


ששת הדגשים החשובים,שתוכלו להנות מהטיול שלכם, ולא פחות חשוב- שתחזרו בשלום:
1.  בעלי חיים- כמו שאתם מבינים יש לא מעט בעלי חיים באוסטרליה, בעיקר קנגרואים שקופצים לכבישים (לא, הם לא מבדילים בין כביש לטבע, ובין מכונית לעץ), הם פשוט רצים.אז לשים לב שנוסעים בזהירות בעיקר במקומות היותר נידחים, ובעיקר בלילות הם נוטים לצאת החוצה לכבישים.
2. כבישים- חלק גדול מהכבישים מאוד נוחים ברורים וסלולים, אבל ישנם לא מעט כבישים שהם בעצם דרכי עפר או דרכים צדדיות שכאלה..עיקולים שאתם לא מכירים, תוואי שטח שלא בהכרח מוכר לכם, אז אין ספק שבכל מקום חדש-מומלץ מאוד לנסוע בזהירות.
3. רכב- מזכיר לכם שרוב רכבי המטיילים, בין אם זה וואן/קרוואן/פרייבט משופצ"ר או כל וריאציה אחרת של מטיילים, ברוב המקרים אינם רכבי פרייבט שאנחנו מכירים ורגילים לנסוע בהם- לא בכובד של הרכב, בגודל שלו והמצב המכאני שלו…לזכור את זה.
4. נהיגה בצד שמאל- שלא כמו בארץ, תתנו לעצמכם קצת זמן, והרבה סבלנות וערנות..להתרגל לחוקים החדשים, לנהיגה בצד השני של הכביש ושל ההגה..ממליץ לתת קפיצה לאיזה חניון גדול ולעבוד על זה קצת.
5. הסח דעת/עייפות- חבר'ה, בחייאתתתת אם אתם טיפונת עייפים, טיפונת נכנסתם לשעות לא מתוכננות…פשוט תעצרו בצד, תכינו לעצמכם משהו לשתות ולאכול…לכו לישון, ובבוקר תתחילו יום חדש…לא שווה את זה ואפילו לא בשריטה אחת, שמשהו יקרה לכם חלילה, במידה ותירדמו על ההגה או שאתם מוסחים מכל כך הרבה דברים במהלך הנסיעה.
6. חילופים- לרוב אתם לא תהיו לבד לבד ברכב..תחלקו בינכם את הנהיגה, שתהיה חוויה כיפית לכולם ושלא תגיעו גמורים מעייפות לאיזה יעד יפה.


בתמונה- אני בעצמי צילמתי מאחת הדרכים בצפון החוף המערבי, נראה היה שזה קרה ממש יום לפני שהגענו, וכמובן שרואים שזה רכב מטיילים…מחדד ומציין רק שהרבה מקומות באוזרים האלה גם ללא קליטה או אפשרות יצירת קשר עם העולם, וכאן תצטרכו לחכות לרכב הבא שמגיע כדי לעזור..פחות נעים…סעו בזהירות ותהנו!!

לנהוג בזהירות ולחזור בשלום הביתה
בטיחות בדרכים
5/5