ניו זילנד

🌴🌴ניו זילנד!!!🌴🌴

⭕אז מה יש לנו במדריך??⭕

🧐פרטים על החזרים לויזות שהוגשו לניו זילנד.

🧐גבולות-עדכון גבולות כניסה לניו זילנד.

🧐10 הטיפים המומלצים למטיילים והעובדים בניו זילנד.

🧐מפת ניו זילנד.

🧐פירוט יסודי על מה שחשוב לדעת על ההכנות והטיול בניו זילנד.

🧐קישורים למדריכים נוספים: קניית רכב בניו זילנד,עבודה בניו זילנד,סיפור דרך לדוגמא בניו זילנד.

 

החזר כספי לאגרת ויזה שהוגשה לניו זילנד

-נכון להרגע-החזר הכספי יכול להתממש אם הטיפול בבקשתם טרם אושרה.

-במידה ובקשתכם אושרה-נכון לרגע זה, אין החזר כספי, אך חשוב להמשיך ולהתעדכן על צפי להקלות/וויתור תשלומי אגרה לבקשות ויזה עתידיות לאותם אלו שהויזה כבר אושרה ופג תוקפה, ולא מומשה בעקבות משבר הקורונה.

*פרטים על ההחזר הכספי כאן.

עדכון גבולות ניו זילנד!

❗ניו זילנד פתחה את שעריה❗

אם אתם כבר באוסטרליה…לא תקפצו?
❤סוף סוף אחרי כל כך הרבה זמן של גבולות סגורים בגלל הקורונה (מעל שנתיים😱(גם תורה של ניו זילנד הגיע- החל מתאריך ה-1 למאי 2022 פותחת את שעריה למטיילים.
❤גבולות ניו זילנד נפתחו למטיילים מחוסנים ממדינות שלא דורשות ויזה (ויזה אלקטרונית-ישראל אחת מהן).
*מי שאינו מחוסן, עליו להוציא מסמך רפואי שמסביר למה לא יכול להתחסן ולהגיש בקשה לפטור מחיסון-כאן.

❤קצת על הויזה עם דרכון ישראלי – שימו לב, בניגוד לתהליך ויזת התייר עם דרכון ישראלי לאוסטרליה:
👈🏽ויזת תייר Electronic Travel Authorization, או בקיצור ויזת ETA.
👈🏽עלות: 9 דולר דרך האפליקציה של ממשלת ניו זילנד, או 12 דולר דרך האתר הממשלתי.
👈🏽זמן המתנה: עד 10 ימים (לרוב מתקבלת תשובה בתוך מספר דקות).
👈🏽תוקף הויזה: 3 חודשים עם כניסות מרובות לשנתיים (ללא עבודה).
💡קישור למידע והגשת הבקשה דרך האתר הממשלתי- כאן.

❤מה עוד השתנה?
👈🏽החל מתאריך ה-1 למאי, ניתן להיכנס לניו זילנד עם ויזת חופשה ועבודה למי שיש לו ויזה תקפה (קריטריונים אחרים לויזת תייר, דומים במעט לתהליך והקריטריונים לויזת חופשה ועבודה לאוסטרליה).
👈🏽החל מתאריך-6 ביוני, תיפתח האופציה לבעלי דרכון ישראלי להגיש בקשה לויזת חופשה ועבודה לניו זילנד, המאפשרת טיול ועבודה בניו זילנד במשך שנה שלמה.
*בניגוד לאוסטרליה, מדובר רק על 200 אשרות בשנה לבעלי דרכון ישראלי.
💡תוכן ההנחיה כאן.

❤אז מה כל זה אומר?!
אז אם אתם כבר באוסטרליה…לא תתנו קפיצה למדינה מדהימה במרחק של שעות ספורות של טיסה לניו זילנד?בדוק שכן😍
מזכיר שחודשי העונה לטיול בניו זילנד בין ספטמבר/אוקטובר למרץ/אפריל.
💡מידע נוסף על טיול או/ו טיול ועבודה על ניו זילנד, אפשר לראות בהמשך המדריך הנוכחי.

מלא אהבה ואחלה של המשך חוויות מדהימות🙌🏽

ניו זילנד למטיילים New Zealand Travelers

⚠️10 הטיפים⚠️ החשובים על ניוז!!!🥳

👈🏾עיר בירה וולינגטון בדרום- אבל נהוג להתחיל את הטיול באוקלנד באי הצפוני או בקרייסצרץ באי הדרומי.
👈🏾דולר ניו זילנדי הוא 2.38 שקלים.
👈🏾השבט "המאורי'' הם ילידי המקום והיו שם עוד לפני הגעת האנגלים למדינה.
👈🏾החיה הלאומית….קיווי (האמת חיה קצת..מממ לא הכי יפה, מודה..אבל עובדה מעניינת 😆).
👈🏾מזג אוויר– עונת הטיולים מתחילה סביב ספטמבר/אוקטובר- ועד מרץ/אפריל.
👈🏾ויזה– לאחרונה, לניו זילנד צריכים להגיש בקשה לויזת תייר (בתהליך פשוט ומהיר יותר מאשר ויזה לאוסטרליה)-

לעמוד הגשת הבקשה לויזת תייר לניו זילנד ניתן להיכנס לכאן.

(שימו לב שניתן גם להוריד אפליקצייה  מותאמת למילוי הבקשה של ממשלת ניו זילנד, כדי להקל על התהליך- גם אנדרואיד וגם אפל,בתוכן הקישור המצורף).

 • לכל המטיילים שמתעניינים או רוצים להגיש בקשה לויזת חופשה ועבודה  לניו זילנד, ניתן להגיש דרך הקישור לעמוד הרשמי של ממשלת ניו זילנד בנושא- כאן (רלוונטי לכל הדרכונים).

👈🏾ניו זילנד מאופיינת בעיקר בסוג טיול בצורת "ראוד טריפ" בטיול עצמאי עם רכב, והמון מסלולי הליכה מדהימים בין יום-שלושה ימים ויותר (כמובן שיש גם עיירות מדהימות ואינספוף אטרקציות..אבל זה חלק לא קטן מהטיול).
👈🏾הייתי ממליץ על טיול לפחות של חודשיים-שלושה (בעדיפות לשלושה, וכמובן תמיד אפשר יותר).
👈🏾חלוקת הטיול ממליץ על שליש מהזמן באי הצפוני ושני שליש באי הדרומי (רוב הטרקים ומהסלולים היפים נמצאים באי הדרומי-אבל לא להזניח גם את הצפוני).
👈🏾במפה המצורפת סימנתי חלק גדול מהמסלול שעשיתי מתוך 2 טיולים שלי בניו זילנד- הם הנקודות העיקריות ולדעתי הבסיסיות שיאפשרו לכם לתכנן את "שלד" הטיול.

מצרף כאן מפה של האי הצפוני ושל האי הדרומי בניו זילנד שיעזרו לכם לתכנון שלדי של המקומות המרכזיים באיים.

קצת מפות של אי צפוני ודרומי עם נקודות מרכזיות לתכנון טיול:

אז בואו נרד קצת לפרטים הקצת יותר קטנים...

 • לאחרונה, לניו זילנד צריכים להגיש בקשה לויזת תייר (בתהליך פשוט ומהיר יותר מאשר ויזה לאוסטרליה)- לעמוד הגשת הבקשה לויזת תייר לניו זילנד ניתן להיכנס לכאן (שימו לב שניתן גם להוריד אפליקצייה  מותאמת למילוי הבקשה של ממשלת ניו זילנד, כדי להקל על התהליך- גם אנדרואיד וגם אפל,בתוכן הקישור המצורף).
 • לכל המטיילים שמתעניינים או רוצים להגיש בקשה לויזת חופשה ועבודה  לניו זילנד, ניתן להגיש דרך הקישור לעמוד הרשמי של ממשלת אוסטרליה בנושא- כאן (רלוונטי לכל הדרכונים).
 • מי מבינכם שצריך מידע בנוגע לויזת מעבר בניו זילנד- נמצא כאן.

באופן כללי ניו זילנד היא שונה מכל טיול אחר שתתכננו לעצמכם. היופי בטיול בניו זילנד זה קניית/השכרת רכב,שינה ברכב ובאוהלים וטרקים בין 2-4 ימיםאווירה של חבר'ה טובים שאוהבים טבע וכל מיני ניסיונות בישולים כאלה ואחרים-לפעמים מצליח לפעמים לא…

ניו זילנד מתחלקת לשלושה איים-אי צפוני ואי דרומי (האיים המרכזיים) ועוד אי שלישי דרומית לאי הדרומי שלרוב, למי שאין הרבה זמן וזה לא ממש חשוב לו-אז לא עושה אותו..
ניו זילנד מונה סביב ה 7-8 מליון אנשים על שטח של פי כמה וכמה מישראל..(שווה לבדוק נתונים ספציפיים בויקפדיה)-2 ערים ענקיות עם רוב האוכלוסייה זה אוקלנד– העיר שיש בה המון תיירות והיא מאוד מרכזית בניו זילנד,והשנייה היא וולינגטון שזו העיר בירה של ניו זילנד (נמצאת בדרום האי הצפוני).

ניו זילנד היא מדינה מאוד ידידותית למטייל, והשפה הרשמית היא אנגלית, ככה שבאמת הכל נורא פשוט קליל וברור 🙂 מעבר לזה, באמת שהיא מסודר מרמת הכבישים ועד רשתות סופרים לקניות, בתי קפה פאבים, ברים וכו'.. זו פשוט מדינה וטיול שחייבים לעשות!!(לפחות פעם אחת בחיים…)- בנופים,הטבע, האווירה, הפיורדים שנמצאים בדרום האי הדרומי..פשוט להגיע, ולהתמסר לטבע ולחוויה…

אולי יעניין אותכם גם- מה מותר/אסור להכניס למדינה.

⦁ באי הצפוני לרוב נוחתים באוקלנד,מגיעים לשדה התעופה ומגיעים לרחוב שנקרא "קווין סטריט"-הרחוב המרכזי של כל ההוסטלים והתרמילאים ומשם אנשים יוצאים לטיול שלהם..
⦁ באי הדרומי לרוב נוחתים בעיר קרייסצ'רץ.חשוב להדגיש שהעיר הזו היא לא נראית לפעמים הכי יפה בעולם….לפני מספר שנים תקפה את העיר רעידת אדמה (אגב,נהרגו 3 ישראלים) ויש המון מקומות עדיין שלא שוקמו.

תלוי במזג אוויר ובעונה שאתם מגיעים :))

זה יכול להיותמושפע ממחיר כרטיס הטיסה (לאוקלנד או לכרייסצ'רצ'), או במידה ואתם מגיעים בתחילת העונה-ההמלצה להתחיל באי הצפוני ולהשאיר את "ההיילייט" לסוף הטיול בדרומי…אבל אם אתם מגיעים לקראת סוף העונה (נניח ינואר פברואר…)- כדאי להתחיל בדרומיואז לעלות לצפוני, מהסיבה הפשוטה שהאי הדרומי הררי יותר ומופע מהר יותר במזג אוויר פחות נוח ומתאים לטיול, אז כדאי שתספיקו :))

אני ממליץ להקדיש שליש מהזמן לאי הצפוני ושני שליש לאי הדרומי (כשהאידיאל כמובן זה להגיע לשלושה חודשי טיול שלמים..),וזה בעיקר בגלל הטרקים שיש באי הדרומי..שבאמת מדהימים ואסור לפספס, לצד הזמן שצריכים לתת גם קצת לצפוני ולהנות ממה שיש לו להציע.

ניתן לקנות רכב במספר אפשרויות:
⦁ להיכנס לפייסבוק לקבוצות של ניו זילנד ולבדוק מי מוכר את הרכב (ישראלים או אירופאים זה לא משנה) וקניית/מכירה בין תרמילאים.
⦁ שוק הרכבים באוקלנד ELEERSLIE RACECOURSE -שוק מאוד גדול ומתקיים בכל יום ראשון ויש שם את כל סוגי הרכבים מכל הצבעים..לא הרכבים הכי טובים בעולם אבל רוב התרמילאים קונים משם את הרכבים שלהם-בין תרמילאים או בין סוחרים כאלה ואחרים שמוכרים אותם…חלק מהרכבים ממש מזוודים ומוכנים לטיול וחלק לא.

המדריך המלא, טיפים לקניית רכב בניו זילנד, ורשימת קישורים לקבוצות הפייסבוק הרלוונטיות השונות, ניתן למצוא קישור בסוף המדריך הנוכחי, או ללחוץ כאן.

לא רוצים לקנות רכב?הכל טוב!!2 אפשרויות נוספות:

 • טיול עם אוטובוס בסגנון Hop On Hop Off עם חברת Kiwi Experience, ניתן לקנות כרטיס לפי הצורך שלכם באזורים מסוימים ולזמן מסוים שאתם רוצים. או בתחבורה מאוד נוחה בחלק מהדרכים עם חברת Intercity.
 • השכרת רכב דרך שלל אפשרויות השכרות רכבים בניו זילנד:

אני מאוד אוהב את מנוע החיפוש של CampervanfinderNZ.

Mighty בעיקר קמפרוואנים/וואנים/קרוואנים.

Jucy קמפרוואנים/וואנים/קרוואנים.

⦁ הוסטלים…יש אתר שנקרא Booking מאוד ידידותי לתרמילאי ואפשר לסגור בו הוסטלים לפי מקום תאריכים ומחיר רצוי,אפשר לדבר עם אנשים שהיו באזורים ולשמוע המלצות ואפשר באוקלנד להגיע גם להתארח בבית חב"ד אצל הרב אהרון-אדם מדהים (שירת איתי בגולני,גבר גבר!).הוסטלים לרוב ינועו במחירים של בין 23-28 דולר.
BBH רשת הוסטלים שאפשר לעשות כרטיס חבר ולקבל הנחות (בהתחשב בעובדה שתלכו מספר פעמים להוסטל שלהם,זו השקעה של 40 דולר בערך שתחזיר את עצמה אחרי מספר לילות וגם תוכל לחסוך מעט..
חיבורים-קיים…אך אני לא יודע מספיק כדי לפרט כי לא השתמשתי בדבר הזה.
HIT מערכת משפחות שפזורות ברחבי ניו זילנד שאוהבים יהודים וישראלים,כרטיס שעולה כסף אך עדיין האירוח עצמו בחינם-אי אפשר להבטיח שהמקום יהיה תמיד הכי נוח בעולם והכי נעים ונחמד,תמיד צריכים להיות נחמדים עם האנשים ורובם גם כמובן ישמחו לשבת ולדבר איתכם..יש כאלו שמתאים להם ויש כאלו שלא.
⦁ שינה עם הרכב-להיכנס למקומות מידע לתרמילאים לבקש מפות עם כל סימוני המקומות שמותר להחנות ולישון (לא לנסות להחנות ולישון ברחוב-מקבלים קנסות,ובכל מקום גם רשום מה יש-מים,שירותים,מקלחות וכו'…זה עולה בערך 5 דולר לאדם ללילה).

מומלץ בחום להוריד את האפליקציות של מציאת קמפים ברחבי ניו זילנד ואוסטרליה- "קמפר מייט"/ "וויקיקמפ", ניתן לקבל קישורים להורדה במדריך "אפליקציות שימושיות בטיול".

חנויות אוכל ענקיות וחנויות ציוד קמפינג.
⦁ Wherhous אחד המקומות המגניבים לעשות בהם קניות לציוד תרמילאים יש בוא הכל מהכל ובמחירים שפויים לחלוטין.
Countoun
Packasave
New wourld

DOC רשת חנויות מטיילים שמוכרת ציוד ונותנת מידע לתרמילאים,נמצאת כמעט בכל מקום,דרכה גם ניתן לסגור מקומות שינה לטרקים שמצריכים לינה בשטח..הם יודעים לתת תחזית מזג אוויר טובה וכו'.
⦁ Information\I sit תחנות מידע לתרמילאים זה נמצא כמעט בכל בקום,אנשים נחמדים מאוד שרוצים לעזור..מזג אוויר מידע על טרקים,מסלולים,המלצות וכו…או סתם מקום להיכנס אליו ביום קצת גשום ולהשתמש בווי פי חינם.

⦁ באי הדרומי(מצפון לדרום): אייבל טזמן,נלסון לייק,  ארתור פסמאונט קוק, קפלר,רוטברן,מילפורד (אפשר גם לעשות שייט של כמה שעות שהוא ממש נחמד שם).

⦁ אי צפוני(מצפון לדרום): לבחור מסלול נחמד ברכס הקורומנדל, לבדוק אם אפשר להיכנס כבר ל White Island (אחרי ההתפרצות האחרונה של ההר געש), טונגרירו (אפשר יום-שלושה ימים), טרנאקי.

– כמובן כמובן שצריך לזכור שיש המוןןןן טרקים ומסלולים נוספים, נגעתי כאן רק בכמה נקודות קטנות שיהיה לכם כיוון..

– ההדגשה כאן היא על הטרקים, אך ניתן לראות גם במפות המצורפות וגם בסיפור דרך לדוגמא, שיש אטרקציות נוספות כמו אגמים יפים, בית קולנוע מגניב בוואנקה וכו'..

כמה דברים שחשוב לדעת על הטרקים:
*לא לשכוח לבדוק מזג אוויר לפני היציאה לטרק להתעדכן מספר ימים לפני היציאה,קריטי מאוד!במידה ותחליטו לצאת למרות גשם כזה או אחר,להצטייד בבנדולרות אטומות,ציוד חורף,כיסוי תיק וכו'..

*הטרקים שרשמתי הם טרקים שכדאי מאוד לעשות אליהם הרשמה מוקדמת בין שבועיים לחודש מראש,בגלל שהם מבוקשים מאוד ולא תמיד יש מקום לשינה כי הכל מפוצץ..(ולא לנסות לישון סתם באוהל באמצע הטרק,יש "ווקרים" שנותנים קנסות חופשי בטרקים למי שאין כרטיס לשינה בבקתה).

*ישנם טרקים של הלוך חזור במעגל ואז אין בעיה עם חניית הרכב.יש טרקים של כיוון אחד ואז יש שני אפשרויות-הסעה שצריכים לברר במסגרת הטרק או "החלפת מפתחות",תפגשו אנשים טובים בדרכים, תקבעו שכל אחד יתחיל בנקודה אחרת,תחליפו רכבים,תיפגשו בדרך,תחליפו מפתחות..והכל יהיה אש.

במידה ועוברים ללא רכב-אין בעיה מיוחדת של זמן הרשמה מראש..אפשר גם מספר ימים לפני להיכנס לאתר של המעבורת ולהירשם.

לדוגמא.

אבלללללל,אם אתם רוצים לעבור עם הרכב-אז רצוי מאוד להירשם בין שבועיים לשלושה מראש….(מסוג הדברים שצריכים להיות מתוכננים ולקבוע כעוגן בלו"ז שלכם…אין ברירה)-הבעיה העיקרית היא בגלל שיש רק 3 מעבורות שעושות את המעברים האלה,ולפעמים יש מעבורות שמתקלקלות ואז יש עומסים מטורפים..בקיצור,לסגור מראש.

השייט עצמו מגניב,4 שעות..אני ממליץ אם אפשר לכוון את זה לשייט לפנות בוקר ולהגיע בזריחה לאי הדרומי,נוף מטורף ואווירה טובה.

האי הדרומי ברובו הררי יותר מהאי הצפוני,ומושפע יותר מבחינת מזג אוויר חורפי.

טרקיפ מדהימים!!מטרקים של יום ועד לשלושה ארבעה ימים וכו'..

ו….כמות יתושים מטורפתתתתתת!להצטייד בהתאם.

לא בהכרח לפי סדר גיאוגרפי או חשיבות…

הזולה של שמעון-בחור ישראלי שמארח אצלו בבית בסגנון הודו שאנטי כיף…יום יומיים ברגוע..נמצא בצפון האי הצפוני "בקריקרי'' (אגב,יחסית קרוב "למיטימיטי" בערך 3 שעות נסיעה). משם הרבה עולים צפונה ל Cape Ringa שזה קצה האי הצפוני ויש שם אפשרות לעשות גלישה על דיונות חול.

 • עיירה שנקראת "מיטימיטי'' זו עיירה עם בחור מקומי מהשבט המאורי (השבט שהיה בניו זילנד עוד לפני שהאירופאים באו לכבוש אותה….אתם כבר תדעו להבדיל בינהם) בחור מבוגר יחסית שמארח אצלו אנשים בבקתה..הוא חי על שפת האוקייאנוס ויש לו המון סוסים,אפשר להגיע אליו בשפל כי הגאות חוסמת את האפשרות כניסה לאזור שלו..אפשר ללכת לדוג איתו,לצוד איתו,לרכב על סוסים..חוויה שאסור לפספס! 25 דולר ללילה.
 • Renwick עיירה שיש סביבה המוןןןן יקבים.אפשר להשכיר אופניים ב 20 דולר לקבל מפה של היקבים ולהסתובב בין היקבים.היקבים עצמם יודעים ומכירים שתרמילאים מגיעים אליהם כל הזמן ותמיד נותנים טעימות (בחינם) מסוגי היין שלהם,לרוב,היינות שלהם לא לשיווק פרטי ככה שהם אפילו לא למכירה…רק להגיע,לטעום,להשתכר,ולהמשיך..אנחנו לא הצלחנו לעבור ביותר מ 5 יקבים מתוך כמה עשרות שיש בסביבה..מהר מאוד מתחילים לרכב על האופניים בזיגזג.
 •  "קווינסטאון'' (אי דרומי) עיירה צבעונית מגניבה יפה…הייתי חוזר לשם עכשיו- הכל קליל נחמד הופעות רחוב אנשים נחמדים. משם כמובן אפשר לצאת להמון טרקים.יש שם אפשרות להשכיר אופניים ולעלות ברכבל לאיזה הר,משם לקבל מפות סימון של סינגלים לירידה מההר לפי רמות-מקבלים ציוד מיגון מלא,חוויה מגניבה…פשוט לשתות בירה,לשים גו פרו על הראש…ויאללה בלגן.
 • באנג'י….מפחיד פיצוצים אבל שווה את זה!!134 מטרים של טירוף,יוצאים לבאנגי הזה מקווינסטאון זה עולה סביב ה 260 דולר..שווה את זה!!!
 • Wanaka עיירה ציורית ליד אגם נחמד,פאבים מגניבים אנשים טובים,אחלה אזור לקייט (לגולשים שבינכם)+ חובהההה לראות סרט בקולנוע שנמצא בעיירה, בשם Paradiso– קולנוע באווירה ביתית עם ספות במקום מושבים, ובהפסקה מכינים לכם עוגיות שוקולד צ'יפס קלאסיות חמות מהתנור :))

 • ממליץ לבדוק על הופעות חיות שיש בניו זילנד בזמן שאתם שם,אולי תיפלו על איזו הופעה טובה…במקרה יצא לי להיות בהופעה של אמינם באוקלנד-היה מטורף!!!!

 • צניחה חופשית אפשר לעשות בהמון מקומות כמעט בכל מקום בניו זילנד…רק תחליטו מתי..ותעשו. סביב 320-360 דולר.
 • Gaspy אפליקציית תחנות דלק: Android.
קניית רכב בניו זילנד
ניו זילנד

קניית רכב בניו זילנד

קניית רכב בניו זילנד אז….לקנות או להשכיר? ואם לקנות.. מה עושים, איך עושים? מאיפה מתחילים?? היתרונות בקניית רכב עצמאות, כשיש לכם רכב אתם יכולים לקבוע

קרא עוד »
ניו זילנד

עבודה בניו זילנד

חיפוש עבודות בניו זילנד…מאיפה מתחילים? מצרף קבוצות פייסבוק ואתרים לחיפוש עבודות בניו זילנד- מאמין שיש עוד לא מעט…אז למי שיש מה להוסיף/לשדרג ולעדכן, מוזמנים באהבה

קרא עוד »
ניו זילנד למטיילים New Zealand Travelers
ניו זילנד

סיפור דרך לניו זילנד-דוגמא

????????סיפור דרך לניו זילנד-דוגמא לתכנון של 3 חודשי טיול???????? ????קישור חזרה לכל מה שחשוב לדעת על ניו זילנד ???? ????????נחיתה באוקלנד בתאריך_______.זמן טיול: ____ ימים.

קרא עוד »

מקווה שעזרתי קצת, מוזמנים לעקוב אחרי הדף אינסטגרם שלי לתמונות ממדינות נוספות וחוויות מדהימות מהעולם🤠
In: Shikobensaadon

למידע נוסף על טיול בניו זילנד ממליץ בחום לבקר גם באתר של חברה טובה ומקצוענית ליאת לביא.

מדריכים נוספים (טיפים להזמנת טיסות,רשימות ציוד,ביטוחים וכו'), שיעזרו לכם באתר נמצאים ב- "10 טיפים שכל מטייל חייב לדעת"- בקישור.

*ההקשר ל- 10 הטיפים הוא לאוסטרליה, אבל רלוונטי לכל מטייל באשר הוא מטייל.